Agora: warto się zabezpieczyć

Dariusz Karolak
20-05-2002, 00:00

Agora należy do nielicznych dużych spółek, którym w ubiegłym tygodniu nie udało się zbudować białego korpusu tygodniowego. Szybsze od reszty oddanie zdobytego przez byki terytorium świadczy o dużej aktywności podażowej, którą może np. zasilać zarząd. Wydaje się to prawdopodobne po komunikatach spółki, o tym, że poprawy na rynku reklam należy oczekiwać nie wcześniej niż w IV kw. W układzie kierunkowym DI+ na razie urósł tylko tyle by wykonać ruch powrotny do przełamanej 7-miesięcznej linii wsparcia.

Ponadto Agora znajduje się w dolnej połowie wstęgi tygodniowej. Od 9 I powstaje trójkąt symetryczny o podstawie 11,2 zł. Jego wsparcie wyznaczają wartości 56,7 i 65. Bliżej do wsparcia, ale trudno przy utrzymującym się klimacie inwestycyjnym liczyć na jego przełamanie. Kurs będzie poruszał się raczej wewnątrz figury. Jednak pozycje powinny być bezwzględnie zabezpieczone linią obrony 56. Wówczas uruchomiłby się zasięg spadku do 45 zł. Wybicie w górę oznaczałoby wzrost do 76 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Agora: warto się zabezpieczyć