Czytasz dzięki

Airbus zdobył kolejnego klienta w Chinach

(Marek Druś)
opublikowano: 21-09-2005, 10:39

Airbus podpisze pod koniec września umowę sprzedaży samolotów z Hainan Airlines, poinformował wiceprezydent Airbus China Eric Chen. Chiński przewoźnik korzystał dotychczas tylko z samolotów Boeinga.

Airbus podpisze pod koniec września umowę sprzedaży samolotów z Hainan Airlines, poinformował wiceprezydent Airbus China Eric Chen. Chiński przewoźnik korzystał dotychczas tylko z samolotów Boeinga.

Chen podkreślił, że Hainan Airlines to już czwarty chiński przewoźnik, który zdecydował się w tym roku na wprowadzenie do floty samolotów Airbusa. Wcześniej zdecydowały się na to Shenzhen Airlines, Spring Airlines i United Eagle Airlines.

Airbus China nie ujawnił szczegółów finansowych kontraktu z Hainan Airlines, ani typu maszyn, które kupi chiński przewoźnik. Nieoficjalnie mówi się, że będą to airbusy A319. Obecnie linia, której 15 proc. akcji należy do George’a Sorosa, dysponuje flotą 30 boeingów 737 oraz 5 boeingami 767.

Laurence Barron, szef Airbus China oczekuje, że do końca roku spółka dostarczy 65 samolotów chińskim przewoźnikom lotniczym. Do końca sierpnia pięć linii złożyło zamówienia na 69 maszyn, co jest jak dotąd najwyższym wynikiem w historii.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane