Akcje Biomedu Lublin pójdą z 17-procentowym dyskontem

opublikowano: 01-12-2022, 06:09
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W procesie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) cenę sprzedawanych akcji Biomedu Lublin ustalono na 5,3 zł. To o 17,2 proc. mniej niż wynosił kurs zamknięcia sesji poprzedzającej ogłoszenie zamiaru przeprowadzenia transakcji.

Łączna liczba akcji sprzedawanych została ustalona na 5 mln sztuk, co stanowi 7,66 proc. kapitału zakładowego. Akcje te uprawniają do 5,98 proc. głosów na walnym.

Akcje, które uplasowano w ABB, to walory pożyczone Ipopemie przez członków władz spółki. W tej samej ilości zostaną one im zwrócone przez brokera, który obejmie nową emisję po cenie równej tej ustalonej w ABB.

Pieniądze, które tą drogą uzyska spółka, pójdą na sfinansowanie celów strategicznych spółki, w tym zwiększenie mocy produkcyjnych i budowę centrum badań i rozwoju. Jak mówił na czacie w PB Mieczysław Starkowicz, prezes Biomedu Lublin, oddanie centrum do użytku przesunie się z kwietnia na wrzesień 2023 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane