Akcje MasterPharmu tanieją po wstępnych wynikach

opublikowano: 29-10-2019, 11:43

Notowania MasterPharmu wyraźnie tanieją po publikacji wstępnych wyników za trzy kwartały 2019 r. Zysk netto spadł o 27 proc.

Skonsolidowane przychody obniżyły się o 3,1 proc. do 50,38 mln zł, wynik operacyjny spadł o 21 proc. do 7,39 mln zł, a zysk netto o 27 proc. do 5,21 mln zł. 

Jacek Franasik, prezes zarządu MasterPharm
Zobacz więcej

Jacek Franasik, prezes zarządu MasterPharm Marek Wiśniewski

"Spadek skonsolidowanych i jednostkowych przychodów jest przede wszystkim rezultatem gorszego I półrocza 2019 r., o czym Emitent wspominał w raporcie okresowym za ten okres i dodatkowo niższych przychodów generowanych przez spółkę Avet Pharma w badanym okresie. Na pogorszenie się wyniku brutto i netto Grupy, będących pod umiarkowaną presją rosnących kosztów działalności (wzrost kosztów na poziomie skonsolidowanym o 1,9 proc., a na jednostkowym o 3 proc.), ma produkcja w tym okresie produktów o niższej marżowości oraz strata z działalności spółki zależnej Avet Pharma, wynosząca narastająco na koniec trzeciego kwartału 2019 r. 2,46 mln zł" - podał MasterPharm.

 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu