Akcje producenta fiolek do szczepionek Stevanato tanieją w dniu debiutu na NYSE

ARŻ, Reuters
opublikowano: 16-07-2021, 19:47

Włoski producent szklanych fiolek do przechowywania szczepionek, Stevanato, zadebiutował w piątek na nowojorskiej giełdzie. Jego akcje otworzyły się ponad 20 proc. poniżej ceny z pierwszej oferty publicznej, pisze Reuters.

Cena akcji Stevanato po otwarciu giełdy wyniosła 16,65 USD, co wycenia spółkę na ok. 5 mln USD. W ramach IPO, w trakcie której zebrano 672 mln USD, były sprzedawane w dolnej granicy przedziału od 21 do 24 USD. W trakcie sesji spadki osłabiły się. O godz. 13:30 czasu nowojorskiego (19:30 w Polsce) ich cena sięgała 18,80 USD.

„IPO to najlepszy sposób na dalsze finansowanie biznesu. Większość wpływów zamierzamy zainwestować w nowe zakłady zlokalizowane w amerykańskim stanie Indiana oraz w Chinach“ - stwierdził prezes firmy Franco Stevanato.

Firma odnotowała wzrost popytu na swoje towary i usługi w związku z pandemią COVID-19. Według szacunków, około 90 proc. wszystkich szczepionek przeciwko koronawirusowi jest przechowywanych właśnie w fiolkach, które produkuje Stevanato. Klientami spółki jest 41 z 50 największych światowych koncernów farmaceutycznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane