Akcjonariusze BGŻ BNP Paribas zdecydowali o połączeniu z Sygma Bankiem

ISBNews
opublikowano: 30-03-2016, 15:08

Akcjonariusze BGŻ BNP Paribas zdecydowali o połączeniu z Sygma Bankiem poprzez przeniesienie całego majątku (wszystkich aktywów i pasywów) Sygma Bank Polska na BGŻ BNP Paribas na zasadach określonych w planie połączenia, podał bank.

"Połączenie nastąpi pod warunkiem uzyskania wymaganych prawem zgód i zezwoleń związanych z połączeniem, w tym zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego na połączenie. Połączenie nastąpi z chwilą jego rejestracji w rejestrze przedsiębiorców przez właściwy sąd rejestrowy" - czytamy w uchwałach walnego.

Bank podał, że na skutek połączenia, BGŻ BNP Paribas wstąpi we wszystkie prawa i obowiązki Sygma Banku, a Sygma Bank zostanie rozwiązany, bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego, z dniem wpisania połączenia do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego.

"Realizacja połączenia nastąpi po uzyskaniu wymaganych prawem zgód i zezwoleń związanych z połączeniem, w tym zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego na połączenie. W związku z połączeniem nie jest planowane dokonanie zmian w statucie banku BGŻ BNP Paribas" - czytamy dalej.

Zarząd  BGŻ BNP Paribas wyznaczył wartość aktywów netto Banku BGŻ BNP Paribas na 30 listopada na podstawie nieaudytowanego bilansu, na kwotę 6,15 mld zł, zaś wartość aktywów netto Sygma Bank Polska S.A. (rozumiana  jako różnica pomiędzy sumą aktywów i sumą pasywów) wg stanu na 30 listopada 2015 r. została  wyceniona przez zarząd Sygma Bank Polska na 269,14 mln zł.

BGŻ BNP Paribas informował w połowie marca, że połączenie operacyjne z Sygma Bank Polska nastąpi do końca tego roku i jest w trakcie szacowania zarówno kosztów, jak i synergii związanych z integracją Sygma Banku z BGŻ BNP Paribas.

Bank BGŻ BNP Paribas jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Bank jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane