Akcjonariusze Nordei za przeniesieniem centrali do Finlandii

opublikowano: 15-03-2018, 17:31
aktualizacja: 15-03-2018, 17:33

97 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Nordei, największego skandynawskiego banku, padło za przeniesieniem jego centrali ze Szwecji do Finlandii.

Jednym z przywódców grupy opowiadającej się za przenosinami centrali Nordei ze Sztokholmu do Helsinek był Fin, Björn Wahlroos, szef rady dyrektorów banku, a także prezes fińskiej spółki finansowej Sampo, która ma 20 proc. akcji Nordei. Z największych akcjonariuszy banku przeciwko przenosinom był tylko AMF Insurance.

- Główny powód jest taki, że bank działający na czterech rynkach: Norwegii, Szwecji, Finlandii i Danii, posiadający sumę bilansową dwukrotnie większą niż PKB Szwecji, jest bankiem, który moim zdaniem powinien znajdować się na obszarze europejskiej unii bankowej – tłumaczył decyzję o przeniesieniu centrali Casper von Koskull, prezes Nordei.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.se

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu