Aktywa TFI wzrosły w marcu o 6,3 mld zł

DI, PAP
12-04-2010, 11:37

Aktywa zgromadzone w TFI wzrosły w marcu o  6,3 mld zł, czyli o 6,7 proc. do 101,2 mld zł - podano w poniedziałkowym raporcie sporządzonym przez Analizy Online i Izbę Zarządzających Funduszami i  Aktywami.

"To co nie udawało się w pierwszych miesiącach tego roku w marcu stało się faktem - wartość aktywów zarządzanych przez krajowe Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych wzrosła powyżej 100 mld zł osiągając ostatecznie poziom 101,21 mld zł" - napisano w raporcie.

"Wzrost aktywów funduszy o ponad 6,3 mld zł daje miesięczną dynamikę na poziomie 6,7 proc., a to oznacza, że w minionym miesiącu branża funduszy inwestycyjnych rozwijała się w tempie nie widzianym od lata 2007 roku. Wyższą dynamikę (+7,4 proc.) mogliśmy bowiem obserwować w maju 2007 roku, gdy obok wysokich zysków, na rynek wpływał szeroki strumień nowych środków od inwestorów. W ogólnym zarysie marzec 2010 nie wyglądał inaczej" - dodano.

Analizy Online szacują, że marcowy wzrost wynikający z zysków wypracowanych przez zarządzających to nieco ponad 4,3 mld zł, a saldo wpłat i wypłat środków z TFI szacują na + 2 mld zł.

"Wypracowany w marcu napływ był zatem - podobnie jak dynamika samych aktywów - najwyższy od lata 2007 roku. Jednak cechowała go zupełnie inna struktura, w której istotną rolę ponownie odegrały środki skierowane do funduszy pieniężnych i dłużnych, co jest wyraźnie widać w miesięcznej dynamice aktywów w podziale na segmenty" - napisano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Aktywa TFI wzrosły w marcu o 6,3 mld zł