Aktywność sektora usług w USA bliska dwuletniego rekordu

ARŻ, Reuters
opublikowano: 03-02-2021, 16:28

W styczniu aktywność sektora usług w USA osiągnęła najwyższy poziom od prawie dwóch lat, a wzrost nowych zamówień i zatrudnienia przyspieszył, budząc ostrożny optymizm, pisze Reuters.

Instytut Zarządzania Zaopatrzeniem (ISM) podał w środę, że wskaźnik aktywności w sektorze usług wzrósł z 57,7 w grudniu do 58,7 w styczniu. Był to najwyższy odczyt od lutego 2019 roku.

Odczyt powyżej 50 wskazuje na wzrost w sektorze usług, który odpowiada za ponad dwie trzecie aktywności gospodarczej w USA. Ekonomiści ankietowani przez Reutera prognozowali, że indeks osiągnie wartość 56,8.

Wyniki badania ISM dotyczące nowych zamówień w sektorze usług osiągnęły najwyższy od sześciu miesięcy poziom 61,8. Zaległe zamówienia wzrosły, chociaż zamówienia eksportowe spadły, ponieważ globalne odrodzenie się koronawirusa doprowadziło do ponownego zablokowania niektórych partnerów handlowych Stanów Zjednoczonych.

Indeks zatrudnienia w usługach wzrósł do 55,2, najwyższego wyniku od prawie roku. Potwierdza to, że ​​gospodarka odzyskała miejsca pracy w styczniu po spadku w grudniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane