Al-Kaida: Uderzyć na instalacje naftowe zaopatrujące USA

14-02-2007, 18:21

Saudyjskie skrzydło terrorystycznej organizacji Al-Kaida wezwało w środę na stronie internetowej do atakowania instalacji naftowych, które zaopatrują USA w ropę.

Saudyjskie skrzydło terrorystycznej organizacji Al-Kaida wezwało w środę na stronie internetowej do atakowania instalacji naftowych, które zaopatrują USA w ropę.

Atakowane mają być nie tylko kraje na Bliskim Wschodzie, ale także Kanada, Wenezuela i Meksyk.

Wezwanie pojawiło się w internetowym magazynie Sawt al-Jihad (Głos Świętej Wojny) organizacji Al-Kaida na Półwyspie Arabskim. Umieszczono je na stronie używanej przez islamskich bojowników.

"Konieczne jest uderzenie w naftowe interesy we wszystkich regionach, które służą USA, a nie tylko te na Bliskim Wschodzie. Celem jest odcięcie lub zredukowanie dostaw do USA" - głosi komunikat Al-Kaidy.

Saudyjska Al-Kaida stała za nieudanym samobójczym zamachem z lutego 2006 roku na największą rafinerię ropy Abkaik we wschodniej części Arabii Saudyjskiej. Według władz użyto w nim dwie tony materiałów wybuchowych. Wybuch uszkodził rurociąg naftowy.

W maju 2003 roku bojownicy Al-Kaidy zorganizowali w Arabii Saudyjskiej samobójcze ataki na osiedla, zamieszkane przez cudzoziemców i budynki rządowe. Zginęły wówczas 34 osoby. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Al-Kaida: Uderzyć na instalacje naftowe zaopatrujące USA