Alior Bank nie wyklucza akwizycji, do końca roku może mieć 200 tys. kont T-Mobile

ISBNews
opublikowano: 28-10-2014, 09:55

Po przejęciu Meritum Banku, Alior Bank nie wyklucza kolejnych akwizycji, choć priorytetem pozostanie rozwój organiczny, poinformował agencję ISBnews wiceprezes Witold Skork. Możliwe są więc kolejne inicjatywy, szczególnie w kontekście udanej współpracy z T- Mobile, dzięki której do końca roku bank może pozyskać nawet 200 tys. nowych klientów.

"Podpisanie umowy zakupu Meritum Bank to znaczący sukces Alior Banku zapewniający m.in. wzrost udziału w rynku o 11%, a również 10-proc. wzrost portfela kredytowego i dodatkowe przychody wynikające z synergii przychodowych i kosztowych. Celem każdego zarządu jest bezustanne budowanie wartości spółki dla wszystkich jej akcjonariuszy, więc także Alior Bank od zawsze aktywnie monitorował rynek i w ramach realizowanej strategii rozwoju poszukuje innych niż organiczne możliwości wzrostu, które mogą przyczynić się do zwiększenia skali jego działalności" - powiedział Skork w rozmowie z ISBnews.

Wiceprezes przypomniał, że od czasu nabycia portfolio kredytów konsumpcyjnych od HSBC w 2009 roku Alior Bank brał udział w licznych procesach tego typu. I ten model budowy wartości spółki będzie kontynuowany, choć równie ważny jest wzrost organiczny w kraju i za granicą.

"Zgodnie z naszą strategią nie możemy też wykluczyć akwizycji w przyszłości, jednak podstawą dla rozwoju Alior Banku jest konsekwentny wzrost organiczny. W zakresie ekspansji zagranicznej Alior Bank sprzedaje już swoje produkty za pomocą pośrednika na rynku niemieckim" - dodał Skork.

Wiceprezes banku podkreślił też, że Alior wciąż poszukuje możliwości i nowych pomysłów na zwiększanie wartości spółki i rozwoju jej działalności, czy to w zakresie rozwoju nowych produktów, czy poprzez współpracę z innymi partnerami. Zastrzegł jednak, że zwyczajem spółki jest informowanie o wszelkich nowych inicjatywach dopiero po ich zrealizowaniu i uruchomieniu. Przykładem jest nawiązanie współpracy z T-Mobile, która rozwija się zgodnie z planem.

"Ogłoszone przy rozpoczęciu współpracy cele, czyli pozyskanie 2 mln klientów w ciągu 4-5 lat pozostają bez zmian. Dziennie otwieramy tysiąc nowych kont w banku T-Mobile Usługi Bankowe, a do końca roku podziewamy się otworzyć łącznie 150-200 tys. nowych kont" - zapewnił wiceprezes Michał Hucał.

W ubiegłym tygodniu Alior Bank poinformował, że zawarł z Innova Financial Holdings S.à r.l, WCP Coöperatief U.A. i Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR) przedwstępną umowę nabycia 97,9% akcji Meritum Banku za 352,5 mln zł i umowę subskrypcji akcji nowej emisji akcji serii H skierowanej do Innovy i WCP Coöperatief.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane