Amazon traci ponad 53 mld USD z giełdowej wyceny

opublikowano: 28-03-2018, 19:25
aktualizacja: 28-03-2018, 19:26

Sięgająca w środę momentami ponad 7,4 proc. przecena akcji Amazon.com doprowadziła do poważnego spadku wartości rynkowej amerykańskiego giganta internetowego, donosi Reuters.

 Przecena jest następstwem komentarza prezydenta USA Donalda Trumpa, że chce powstrzymać amerykańską grupę technologii i handlu detalicznego.

Trump mówił o zmianie podejścia w traktowaniu podatkowym Amazona, ponieważ martwi się, że mniejsi sprzedawcy detaliczni nie będą w stanie przeżyć na rynku, podała strona internetowa Axios.

Strata na giełdzie została nieco zmniejszona po tym jak jak urzędnik Białego Domu powiedział, że nie są znane żadne konkretne zmiany polityki związanej z Amazonem, dodając, że zawsze poszukiwane są różne opcje w różnych kwestiach politycznych.

Sięgająca ponad 7 proc. korekta wyssała z kapitalizacji spółki ponad53 mld USD. Po lekkim odbiciu wartość rynkowa giganta kształtowała się na poziomie 681 mld USD. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu