Amazon zapewnił sobie rakiety do rozpoczęcia budowy Internetu z Kosmosu

opublikowano: 19-04-2021, 21:02

Amazon ogłosił, że pozyskał dziewięć rakiet od United Launch Alliance (ULA), które pozwolą mu rozpocząć budowę systemu udostępniania Internetu z Kosmosu w ramach Projektu Kuiper, informuje Reuters.

ULA to rakietowe joint venture stworzone przez Boeinga i Lockheed Martin. Jego rakiety Atlas V to pierwsze z wielu, których Amazon użyje do wyniesienia na orbitę satelitów tworzących sieć udostępniającą szerokopasmowy Internet nawet w odległych zakątkach Ziemi.

Reuters przypomina, że Projekt Kuiper przewiduje budowę kosztem 10 mld USD sieci 3236 satelitów. Obecnie w Amazon pracuje przy jego realizacji ok. 500 osób.

System udostępniania Internetu z Kosmosu buduje także SpaceX, kosmiczna spółka Elona Muska. Jej prace są już tak zaawansowane, że system Starlink udostępnia już usługi w wersji beta w wielu obszarach świata, głównie na północnej półkuli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane