Ambasador Iraku namawia polskie firmy do współpracy z jego krajem

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 28-06-2006, 15:34

Ambasador Iraku w Polsce Walid Hamid Shiltagh namawiał w środę podlaskich przedsiębiorców do inwestowania i współpracy gospodarczej z jego krajem, zwłaszcza z tymi regionami, gdzie jest już spokojnie.

Ambasador Iraku w Polsce Walid Hamid Shiltagh namawiał w środę podlaskich przedsiębiorców do inwestowania i współpracy gospodarczej z jego krajem, zwłaszcza z tymi regionami, gdzie jest już spokojnie.

W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyła się w polsko-iracka konferencja gospodarcza. Spotkanie miało przede wszystkim charakter informacyjny.

Zdaniem wojewody podlaskiego Jana Dobrzyńskiego, podlaskie firmy mogłyby sprzedawać na irackim rynku usługi budowlane, produkcję rolno-spożywczą, a nawet oferty turystyczne.

Shiltagh zapowiedział, że niedługo przyjedzie do Polski delegacja władz regionalnych z Iraku (m.in. z władzami Bagdadu) i przedstawi swoje propozycje współpracy. Ustalono też, że jesienią wojewoda podlaski wraz z grupą biznesmenów z tego województwa, wyjadą do Iraku.

Wiceminister obrony gen. Stanisław Koziej powiedział, że rozważane jest powołanie prowincjonalnych zespołów odbudowy, które będą strukturami cywilno-wojskowymi. Miałyby one pomóc w tworzeniu warunków do działalności gospodarczej.

"One (zespoły-PAP) mogą być źródłem informacji dla przedsiębiorców, jakiego rodzaju zaangażowanie jest najbardziej oczekiwane w danym regionie" - dodał wiceminister.      rof/ pad/ krf/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane