American Airlines spalą w IV kwartale nawet 30 mln USD dziennie

ARŻ, Reuters
opublikowano: 04-12-2020, 16:13

American Airlines spodziewają się, że średnie dzienne spalanie gotówki w czwartym kwartale będzie oscylować wokół górnego pułapu wcześniej prognozowanego przedziału od 25 do 30 mln USD, pisze Reuters.

American Airlines
American Airlines
Fot. Bloomberg

Amerykańskie linie lotnicze wciąż tracą miliardy dolarów każdego miesiąca, ponieważ popyt na podróże pozostaje słaby. Mają nadzieję, że dostępność szczepionek nieco poprawi sytuację branży w 2021 roku, choć nie spodziewają się szybkiego powrotu do realiów sprzed pandemii.

„Rosnąca liczba przypadków COVID-19 i związane z tym ograniczenia w podróżowaniu spowodowały spowolnienie wzrostu rezerwacji, które utrzymywało się do grudnia” - stwierdziły American Airlines w oświadczeniu.

Przewoźnik prognozuje, że w czwartym kwartale roku spali średnio ok. 30 mln USD gotówki dziennie. Spodziewa się też, że zakończy 2020 rok z dostępną płynnością w wysokości około 14 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane