Czytasz dzięki

Amerykanie uważają, że redukcja 7 tys. miejsc pracy w Commerzbanku jest zbyt mała

opublikowano: 30-06-2020, 16:15

Amerykański Cerberus Capital Management, największy akcjonariusz Commerzbanku po rządzie Niemiec, nie będzie zadowolony jeśli potwierdzą się nieoficjalne doniesienia o planowanym zwiększeniu redukcji zatrudnienia w banku, informuje Reuters.

Cerberus domagał się niedawno zmian w zarządzie Commerzbanku i miejsc w jego radzie nadzorczej. Twierdził, że władze banku nie tną kosztów dostatecznie mocno i szybko, co odbija się na wynikach. Bloomberg informował niedawno, powołując się na anonimowe źródła, że podczas środowego posiedzenia rady nadzorczej planowana redukcja miejsc pracy zostanie zwiększona z 2,3 tys. do 7 tys., a likwidacja oddziałów z 200 do ok. 400. Posiedzenie jednak się nie odbędzie, bo przedstawiciele pracowników chcą zapoznać się ze szczegółowymi propozycjami, których im jednak nie dostarczono, poinformowały niemieckie media.

Źródła Reutersa twierdzą, że Cerberus uważa iż redukcja 7 tys. miejsc pracy w Commezbanku jest zbyt mała. Amerykański inwestor ma przedstawić wkrótce konkretny pogląd na temat działań, które bank powinien podjąć w kwestii zatrudnienia oraz innych ruchów.  

Commerzbank zatrudniał na koniec 2019 roku 48,5 tys. pracowników.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane