Amerykanie: wybory największym zagrożeniem dla gospodarki

opublikowano: 13-09-2016, 14:34

Największym zagrożeniem dla amerykańskiej gospodarki nie jest terroryzm, wzrost stóp procentowych ani problemy gospodarek zagranicznych. Jest nim wynik zbliżających się wyborów prezydenckich w USA, uważa większość Amerykanów.

Taką opinie wyraziło 61 proc. uczestników sondażu przeprowadzonego przez Bankrate.com.  

- To numer jeden wśród odpowiedzi w każdej grupie wiekowej, dochodowej, etnicznej, politycznej i bez względu na płeć – podkreśla sondażownia. 

Amerykanie obawiają się negatywnych dla gospodarki skutków wyborów prezydenckich z powodu obaw wiązanych z kandydatami, powiedział Fabio Rojas, profesor socjologii na Indiana University. Wskazał, że w sondażu Gallupa prawie 6 na 10 Amerykanów miało negatywną opinię o Hillary Clinton. Podobny odsetek negatywnych opinii miał Donald Trump.

Sondaż CNBC pokazał, że „polityka gospodarcza żadnego z kandydatów nie uzyskała szerokiego poparcia”.

- Jeśli jest niewielkie zaufanie co do dwóch głównych kandydatów ludzie nie czują się bezpieczni jeśli chodzi o wynik wyborów bez względu na to, kto zostanie wybrany – powiedział psycholog Michael Wetter.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane