Czytasz dzięki

Amerykańska armia zadbała o matki

AR
opublikowano: 06-07-2015, 10:03

U.S. Navy – Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych – trzykrotnie wydłużyła okres urlopu macierzyńskiego kobietom, które służą w jej szeregach. Nowy "przywilej" i tak jest jednak dość surowy.

Amerykańskim żołnierkom będzie przysługiwać nie 6 tygodni (42 dni), tak jak dotychczas, ale 18 (84 dni) płatnego urlopu w pierwszym roku po urodzeniu dziecka. Decyzja wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym zarówno w wojskach marynarki (Navy), jak i piechocie morskiej (Marines). 

– Kiedy kobiety w naszej marynarce, czy piechocie morskiej, odpowiadają na wezwanie do służby, podejmują trudną decyzję rozstania się z dziećmi, czasem na długie okresy, tak żeby były w stanie poddać się naszym rozkazom – tłumaczył decyzję Ray Mabus, Sekretarz Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. 

Nowe przepisy dotyczą kobiet, które urodziły po 1 stycznia i są odpowiedzią na słowa prezydenta Baracka Obamy, który w styczniu apelował do rządowych agencji o wydłużenie pracującym rodzicom dzieci do 1. roku życia płatnego urlopu chorobowego z 6 do 12 tygodni. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane