Analitycy gonią wycenę CCC

opublikowano: 27-05-2019, 22:00

Notowania obuwniczej grupy spadają i u inwestorów, i u analityków.

Jeszcze na początku kwietnia tego roku kurs CCC sięgał 258 zł. Teraz jest o ponad 100 zł (prawie 40 proc.) niżej, a tym samym najniższej od kwietnia 2016 r. W poniedziałek 27 maja cena spadła o kolejne 3 proc., a impulsem było obniżenie przez Łukasza Wachełkę, analityka Wood&Co., rekomendacji z „kupuj” do „trzymaj”. Specjalista ściął o połowę cenę docelową — z 345 do 173 zł, bo jego zdaniem choć firma przechodzi głęboką transformację i są spore szanse na sukces, to wydaje się, że problemy z rentownością potrwają dłużej, niż można było oczekiwać. Łukasz Wachełko, cytowany przez agencję Bloomberg, nie wyklucza że cały 2019 r. będzie stracony dla spółki pod względem zysków. Obecnie konsens prognoz zakłada, że CCC zanotuje 143 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W 2018 r. zysk z działalności kontynuowanej wyniósł 223 mln zł wobec 362 mln zł rok wcześniej. Nie tylko Łukasz Wachełko zwątpił w siłę grupy, w rezultacie czego w ciągu ostatnich trzech miesięcy średnia cena docelowa akcji CCC została obniżona przez analityków o 13 proc., a wyceny zawierają się w przedziale 160-282,35 zł.

Michał Kuzawiński z JP Morgana zmniejszył cenę docelową z 274 do 237 zł, ale wciąż radzi „przeważaj”. Adrian Skłodowski wznowił wydawanie rekomendacji od zalecenia „trzymaj” (analogiczne obowiązywało w połowie ubiegłego roku) z ceną docelową 171 zł, o ponad jedną piątą niższą niż przed kilkoma miesiącami. Sylwia Jaśkiewicz z Domu Maklerskiego BOŚ rekomendację obniżyła w kwietniu z „trzymaj” do „sprzedaj”, ale cenę docelową nieznacznie podniosła — ze 191 do 195,40 zł. Za dobrą okazję inwestycyjną akcje CCC uważa natomiast Konrad Grygo z Erste, który radzi kupować akcje z ceną docelową 282,35 zł. To oznacza już prawie 80-procentowy potencjał wzrostu obecnego kursu, który jednak konsekwentnie spada, bo inwestorzy obawiają się o wyniki grupy. Już rezultaty za I kwartał (mimo że nie jest to kwartał kluczowy dla wyników całorocznych) okazały się wyraźnie gorsze od oczekiwań analityków — strata netto sięgnęła 146,4 mln zł wobec konsensu na poziomie 84 mln zł.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy