Apple tworzy fundusz czystej energii w Chinach

opublikowano: 13-07-2018, 13:06

Apple uruchomi w Chinach fundusz o wartości 300 mln USD promujący czystą energię. Amerykański gigant technologiczny współpracuje z dostawcami odnośnie inwestycji w projekty związane z energią odnawialną, które mogą zasilić blisko milion domów w Państwie Środka, donosi Reuters.

Rząd Chin uczynił z redukcji zanieczyszczeń kluczowy priorytet, wywierając presję na lokalne i międzynarodowe firmy, aby przyczyniły się do obniżenia wysokiego poziomu smogu w największych miastach oraz oczyszczenia dróg wodnych i zanieczyszczonej gleby.

Energetyka odnawialna, energetyka wiatrowa
Zobacz więcej

Energetyka odnawialna, energetyka wiatrowa fot. Bloomberg

Inwestycja producenta iPhone'ów zostanie uruchomiona wraz z 10 dostawcami, w tym z Pegatron Corp.  i Wistron Corp.  w ciągu czterech lat. Fundusze ma kierować DWS Group, ramię zarządzania aktywami Deutsche Banku. DWS ma też sam zainwestować w fundusz.

Inwestycja rusza w momencie  kiedy USA i Chiny wymieniają ciosy w wojnie handlowej.

Amerykańska firma wytwarza większość swoich produktów w Chinach, które są wysyłane na cały świat, w tym do Stanów Zjednoczonych. Chiny są również jednym z najważniejszych rynków dla  Apple, chociaż „jabłuszko” stanęło przed rosnącym wyzwaniem ze strony lokalnych rywali w segmencie smartfonów.

Apple ostatnimi czasy poczyniło duże kroki w zakresie energii odnawialnej. 

W 2015 r. gigant z kalifornijskiego Cupertino zobowiązał się do korzystania z czystej energii w swoim łańcuchu dostaw. Ma nadzieję na stworzenie 4 gigawatów energii odnawialnej na całym świecie do 2020 r.

Na początku tego roku koncern poinformował, że jego globalne zakłady są już w pełni zasilane czystą energią.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu