Arabia Saudyjska zaprzecza, że książę koronny chce kupić Manchester United

opublikowano: 18-02-2019, 07:14

W niedzielę brytyjski dziennik The Sun napisał, że książę koronny Mohammed ibn Salman zaoferował prawie 5 mld USD za Manchester United. Arabia Saudyjska jednak zaprzeczyła.

The Sun od października co jakiś czas donosi o zamiarze kupna utytułowanego angielskiego klubu piłkarskiego przez władającego de facto Arabią Saudyjską księcia. Początkowo miał on oferować 3,8 mld USD. Potem sprawa ucichła z powodu afery, która wybuchła po zamordowaniu saudyjskiego dziennikarza w konsulacie Arabii Saudyjskiej w Turcji. W niedzielę The Sun poinformował, że Mohammed ibn Salman podwyższył swoją ofertę do ok. 4,9 mld USD. Zareagował na to saudyjski minister ds. mediów Turki Alshabanah.

Manchester United
Zobacz więcej

Manchester United fot. Action Images via Reuters/Jason Cairnduff/Forum

- Doniesienia, że książę Mohammed ibn Salman chce przejąć Manchester United są całkowicie bezpodstawne – napisał na Twitterze. - Faktycznie, odbyło się spotkanie klubu z Funduszem Inwestycji Publicznych [ fundusz inwestycyjny Arabii Saudyjskiej – red. pb.pl] w celu przedyskutowania projektu sponsoringu reklamowego, Fundusz wysłuchał propozycji, jak w przypadku każdej inwestycji, i nie miało to dalszych skutków – dodał.

Amerykanin Malcolm Glazer, który zmarł w 2014 roku, wprowadził Manchester United na giełdę w Nowym Jorku. Kapitalizacja spółki to obecnie 3,2 mld USD.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu