ARiMR nie chce powiedzieć prawdy

Mariusz Zielke
opublikowano: 19-09-2003, 00:00

4 września miałem przyjemność poinformować czytelników „PB” o zakończeniu negocjacji między Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa a HP w sprawie rozszerzenia umowy na budowę IACS. Napisałem, że negocjacje dobiegły końca, a ARiMR będzie musiała dopłacić wykonawcy dodatkowo 35 mln zł do umowy podstawowej. Jak wiadomo, do dziś oficjalnego komunikatu o zakończeniu negocjacji nie ma. 15 września otrzymaliśmy zaś od ARiMR sprostowanie do artykułu, podpisane przez Iwonę Musiał, rzecznika agencji, które wczoraj opublikowaliśmy. Wyszło więc na to, że skłamałem. Przepraszam zdezorientowanych Czytelników. Oceńcie jednak sami, czy mam przepraszać także za kłamstwo.

— Informacja o zakończeniu negocjacji pochodzi od samej pani... Iwony Musiał, rzecznika agencji, która przekazała ją kilku pracownikom ARiMR, jednocześnie informując, że oficjalny komunikat w tej sprawie zostanie przygotowany po podpisaniu umowy. Jeżeli pani rzecznik skłamała, to ja też.

— Kwota 35 mln zł (8 mln EUR) została już ustalona — informacja pochodzi z dwóch bardzo wiarygodnych, niezależnych źródeł. Po artykule w „PB”, dowiedzieliśmy się, że teraz ARiMR próbuje ukryć tę kwotę, rozbijając przyszłą umowę na kilka części (według naszych informacji na cztery). Po co? Przecież 35 mln zł to nic w porównaniu z całością kosztów IACS — 4 mld zł.

— W sprostowaniu ARiMR twierdzi, że w negocjacjach do dziś nie poruszono kwestii finansowych. Więc jakim cudem ARiMR chciała zakończyć negocjacje do 5 września, jak twierdził sam Wojciech Pomajda, prezes ARiMR. Panie prezesie, czy system kupuje się jak paczkę papierosów?

— ARiMR zmieniała już tyle razy prezesów, umowy z HP i koncepcje działania, że rzeczywiście ciężko już stwierdzić, co jest prawdą, a co nie. Pozostaje nam tylko współczuć HP takiego partnera w rozmowach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ARiMR nie chce powiedzieć prawdy