ARiMR wznowiła wydawanie decyzji ws. wypłat pomocy suszowej dla rolników

  • PAP
opublikowano: 05-02-2019, 15:18

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wznowiła 28 stycznia wydawanie decyzji przyznających jednorazową pomoc finansową rolnikom poszkodowanym przez ubiegłoroczną suszę lub powódź - poinformowała we wtorek Agencja.

ARiMR wyjaśniła, że pod koniec ub.r. wstrzymano wypłatę tych odszkodowań z powodu wyczerpania przez Polskę dostępnego limitu pomocy de minimis w rolnictwie.

"Początkowo rząd przeznaczył na pomoc klęskową 1,5 mld zł. Ta kwota okazała się niewystarczająca. Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło bowiem w ubiegłym roku 334 749 wniosków o udzielenie wsparcia finansowego w związku ze szkodami poniesionymi w uprawach rolnych spowodowanych przez suszę lub powódź. Ich łączna kwota wyniosła blisko 2,2 mld zł. Rząd na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego podjął więc decyzję o zwiększeniu o ponad 700 tys. zł puli środków na rekompensaty" - dodano w komunikacie.

Agencja poinformowała, że do tej pory pomoc otrzymało ponad 211 tys. rolników, a na ich konta przelano blisko 1,6 mld zł.

"Tylko po ponownym uruchomieniu wypłaty rekompensat, czyli od 28 stycznia, Agencja do 4 lutego zrealizowała 26 148 płatności na kwotę ponad 201 mln zł" - zaznaczono.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy