Arka płynie do Zabrza

ADM
opublikowano: 03-07-2008, 00:00

Fundusze z grupy BZ WBK ujawniły się w akcjonariacie śląskiej spółki budowlanej.

Fundusze z grupy BZ WBK ujawniły się w akcjonariacie śląskiej spółki budowlanej.

BZ WBK AIB Asset Managment (BZ WBK AM) rośnie w siłę w Mostostalu Zabrze, stojącym na czele holdingu, specjalizującego się w wykonawstwie obiektów przemysłowych, użyteczności publicznej i ochrony środowiska. Po transakcji z 27 czerwca na rachunkach papierów wartościowych klientów BZ WBK AM znajdowało się łącznie 7,67 mln akcji. Dają one 5,14 proc. kapitału zakładowego. Przed zmianą BZ WBK AM kontrolował 7,46 mln walorów (4,999 proc. kapitału).

Wygląda na to, że przynajmniej na razie nie był to strzał w dziesiątkę. Od zakupu kurs Mostostalu Zabrze zjechał o 4,54 proc. Spółka zachowuje się gorzej niż cały rynek, który w tym czasie stracił 2,31 proc.

Obok BZ WBK AM akcjonariuszami, którzy kontrolują co najmniej 5 proc. kapitału zakładowego, są Zbigniew Opach (47,68 proc.) oraz ING OFE (5,97 proc.).

Przypomnijmy, że niedawne walne Mostostalu przegłosowało emisję dla nowego inwestora zagranicznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ADM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu