Aston Martin w drodze na giełdę

opublikowano: 20-09-2018, 13:25

Brytyjski producent luksusowych sportowych samochodów, koncern Aston Martin powiedział w czwartek, że w ramach pierwszej publicznej oferty IPO zamierza ustalić przedział cenowy sprzedawanych akcji na 17,50 do 22,59 funtów. Tym samym wartość firmy wyceniana byłaby na minimum 5,07 mld GBP (6,7 mld USD), donosi Reuters.

Kojarzona z agentem 007, Jamesem Bondem, który w wielu filmach wykorzystywał pojazdy brytyjskiej marki, firma  już w sierpniu informowała o planowanym IPO. Byłaby to pierwsza tego typu oferta jakiegokolwiek brytyjskiego producenta samochodów od dziesięcioleci.

Aston Martin
Zobacz więcej

Aston Martin fot. Bloomberg

Aston Martin ma nadzieję ogłosić ostateczną cenę w okolicach 3 października i oczekuje, że akcje koncernu zostaną dopuszczone do obrotu na giełdzie w Londynie około 8 października.

Firma spodziewa się sprzedać 25 proc. swoich akcji, w ujęciu ilościowym to 57 mln walorów.

Producent wszystkie swoje pojazdy montuje w Wielkiej Brytanii. W przyszłym roku ma otworzyć drugą fabrykę na Wyspach. Ostrzega,  że zmiany jakie mogą być następstwem brexitu, mogą niekorzystnie wpłynąć na jego działalność, spowolnić produkcję i zwiększyć koszty.

Pod kierownictwem Andy’ego Palmera, który objął stanowisko dyrektora generalnego w 2014 r. Aston Martin zrealizował plan restrukturyzacyjny, mający dostosować firmę do zwiększonego wolumenu produkcji i poszerzenia na nowe segmenty.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu