ATM Grupa na zakupach

Zbigniew Kazimierczak
20-07-2007, 00:00

Telewizyjna grupa kupiła Studio A. To dopiero początek serii akwizycji, które mają doprowadzić do szybkiego podwojenia wielkości ATM.

Telewizyjna grupa kupiła Studio A. To dopiero początek serii akwizycji, które mają doprowadzić do szybkiego podwojenia wielkości ATM.

Za 6 mln zł ATM Grupa, niezależny producent programów telewizyjnych, przejęła 75 proc. akcji Studia A. To inna firma działająca w tej branży, znana m.in. z serialu „Ranczo”.

— Zamierzamy zrealizować zapowiadaną strategię przyspieszania wzrostu naszej pozycji na rynku, dlatego opieramy się na działaniach akwizycyjnych — mówi Tomasz Kurzewski, prezes i główny akcjonariusz ATM Grupy.

Zapowiada kolejne zakupy.

— Rozmawiamy z kilkoma krajowymi producentami. Bardzo intensywnie badamy też pod tym kątem rynki zagraniczne — ujawnia prezes.

W przypadku krajowych firm w grę wchodzą raczej większe transakcje niż ta ze Studiem A, aby nie mnożyć niepotrzebnie liczby spółek w grupie, bo trudno byłoby je kontrolować. Jeśli chodzi o zagranicę, to na razie mówi się o Niemczech czy Ukrainie.

Na sfinansowanie transakcji ma być przeznaczona znaczna część pieniędzy z nowej emisji. Wczoraj opublikowano prospekt emisyjny. 700 tys. nowych akcji z prawem poboru, przydzielonym 5 czerwca, ma przynieść ATM Grupie 140-160 mln zł. To oznacza, że cena będzie wynosić 200 zł albo więcej, przy kursie rynkowym oscylującym wokół 225-230 zł. Zapisy będą przyjmowane od 1 do 3 sierpnia. Tomasz Kurzewski, który wraz z żoną kontroluje 51 proc. kapitału spółki, zapowiada, że nie ma pieniędzy na nowe papiery i sprzeda swoje prawa poboru instytucjom finansowym. Ale dzięki uprzywilejowaniu akcji utrzyma kontrolę nad firmą. Po emisji małżonkowie będą mieli 55 proc. głosów.

Główne rezultaty akwizycji mają być widoczne w przyszłym roku. Przedstawiciele spółki zapowiadają podwojenie jej wielkości w krótkim terminie. W 2006 r. ATM Grupa miała 87,5 mln zł obrotów i blisko 20 mln zł zysku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / ATM Grupa na zakupach