Czytasz dzięki

ATM rozbudowuje centrum danych

GSU
opublikowano: 12-05-2020, 11:51

Dzięki rozpoczętej właśnie rozbudowie centrum danych ATM zwiększy swoją powierzchnie kolokacyjną o 1,44 tys, mkw.

Spółka podaje, że po ukończeniu na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2021 roku budowy budynku oznaczonego jako F6 łączna powierzchnia techniczna netto centrów danych należących do ATM będzie wynosić 10.720 mkw.

Według danych z raportu rocznego ATM dysponuje obecnie niemal 8 tys. mkw netto powierzchni kolokacyjnej, która była na koniec 2019 roku zajęta oraz zarezerwowana przez klientów w ponad 85 proc. Dodatkowo możliwe jest relatywnie szybkie zwiększenie podaży powierzchni o kolejne 1,6 tys. mkw netto, dzięki adaptacji istniejącej powierzchni w centrum danych zlokalizowanego przy ul. Konstruktorskiej w Warszawie.

Popyt na na komercyjną powierzchnię kolokacyjną od kilku lat rośnie i jest po części efektem coraz powszechniejszego oswajania się polskiego biznesu z ideą przeniesienia swoich serwerów z firmowych serwerowni do zewnętrznego data center. Dotyczy to także migracji dużych środowisk serwerowych należących do największych firm, w tym banków.

Nie bez znaczenia dla rozwoju rynku DC są też zapowiadane wejścia do Polski wielkich operatorów chmur globalnych. Zamiaru utworzenia tu nowych regionów ogłosiły Google i Azure. Operatorzy lokalnych data center dysponujący odpowiednią nadwyżką powierzchni kolokacyjnej i mocy stają się dla dostawców chmur i hostingu naturalnymi partnerami.

 

 

 

 

 

 

 

 

987c9ee0-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane