Azjatycka szansa dla polskiego IT – PARP zaprasza na misję

opublikowano: 19-06-2012, 00:00

Misja na Tajwan i do Hongkongu to dla polskich przedsiębiorców okazja, by się wypromować i znaleźć kontrahentów.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zaprasza firmy znad Wisły na misję gospodarczą do Azji. Odbędzie się ona od 8 do 16 października. Głównym elementem wyjazdu będzie udział w Międzynarodowych Targach Elektroniki — Taitronics w Tajpej oraz Electronic Asia i Hong Kong Electronics Fair w Hongkongu. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów udziału w misji(maksymalnie do 50 proc. kosztów, ale nie więcej niż 8 tys. zł).

— Priorytetem jest promocja polskich firm, ich produktów, usług, a przede wszystkim osiągnięć technologicznych. To szansa, by nawiązać trwałą współpracę z firmami tajwańskimi i z Hongkongu, pozyskać kontrahentów i uzyskać dostęp do rynku, który jest światowym ośrodkiem produktów opartych na zaawansowanych technologiach — mówi Danuta Marcak, koordynator misji z PARP.

Podczas targów Taitronics przedsiębiorcy będą mogli korzystać z polskiego stoiska udostępnionego przez Warszawskie Biuro Handlowe (WBH) w Tajpej i zwiedzać połączone z tym wydarzeniem międzynarodowe targi telekomunikacji Broadband. Zarówno na Tajwanie, jak i w Hongkongu zostaną zorganizowane seminaria dla tamtejszych przedsiębiorców prezentujące polskie firmy.

— Odbędą się też giełdy kooperacyjne polegające na bezpośrednich spotkaniach polskich, tajwańskich i hongkońskich przedsiębiorców. Zostaną one zaaranżowane wcześniej na podstawie wskazań uczestników misji, którzy będą wybierali odpowiadające im azjatyckie firmy — mówi Danuta Marcak.

Uczestnicy misji odwiedzą Hsinchu Science and Industrial Park — jeden z największych i najstarszych parków technologicznych na Tajwanie. Odbędzie się tam seminarium o polskiej gospodarce i prezentacja firm biorących udział w wyjeździe.

W programie jest też wizyta w jednej z dużych tajwańskich firm z branży elektronicznej (np. Asus lub Benq).

WIĘCEJ INFORMACJI

Danuta Marcak Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości tel.: +48 22 432-80-78 e-mail: danuta_marcak@ parp.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu