Czytasz dzięki

Bank Anglii: regulator musi być przed „stablecoinami”

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 03-09-2020, 19:49

Andrew Bailey, kierujący Bankiem Anglii powiedział, że regulatorzy finansowi muszą unikać nadganiania cyfrowych metod płatności, takich jak stablecoiny i krypto-aktywa, informuje Reuters.

W jego opinii, jeśli stablecoiny mają być szeroko stosowane jako środek płatniczy, muszą mieć standardy równoważne z tymi, które obowiązują obecnie dla innych form płatności i form pieniędzy przesyłanych za ich pośrednictwem.

Andrew Bailey, gubernator Banku Anglii (BoE)
Wyświetl galerię [1/2]

Andrew Bailey, gubernator Banku Anglii (BoE) fot. Bloomberg

Tzw. stablecoiny są nadal stosunkowo niszową częścią świata kryptowalut. Dopiero zaprezentowany przez rokiem przez Facebook projekt Libra pobudził regulatorów rynkowych do reakcji.

Banki centralne i organy nadzoru finansowego obawiały się, że Libra - planowana jako stabilne monety wspierane przez szeroką mieszankę walut i długu rządowego - może zdestabilizować politykę pieniężną i ułatwić pranie pieniędzy. Część regulatorów groziła jej zablokowaniem.

Jak powiedział Bailey, każdy stablecoin oparty na funcie, który zostanie wprowadzony na rynek w Wielkiej Brytanii, powinien spełniać standardy podobne do tych stosowanych w bankach. Dodał, że emitent takiej monety musiałby mieć siedzibę w Wielkiej Brytanii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane