Bank Millennium zbliżył się do Europy

opublikowano: 14-02-2023, 07:21
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zacieśnienie partnerstwa poprawi wyniki i wskaźniki banku, a ubezpieczyciela wzmocni w segmencie bancassurance.

Bank Millennium podpisał z TUnŻ Europa i TU Europa umowę sprzedaży 80 proc. udziałów w spółce Millennium Financial Services (MFS), która jest brokerem ubezpieczeniowym. Transakcja podniesie wynik brutto o około 500 mln zł, choć ostateczna wartość uzależniona jest od korekt na zamknięciu. Dodatkowo w ramach partnerstwa uzgodniono mechanizm przeglądu (oparty na wynikach) odzwierciedlający potencjalne wyższe lub niższe wyniki w odniesieniu do wspólnie wyznaczonych celów biznesowych.

Na sprzedaż MFS musi się jeszcze zgodzić UOKiK, a zielone światło z urzędu pozwoli stronom na nawiązać strategiczną współpracę, w ramach której przez 10 lat oferowane będą usługi ubezpieczeniowe powiązane z produktami kredytowymi banku.

– Poszerzając nasze relacje zyskujemy dostęp do prężnej sieci dystrybucji, obsługującej niemal 4 mln klientów - podkreśla Christian Müller, członek zarządu HDI International AG odpowiedzialny za biznes w Europie.

HDI International, należący do Grupy Talanx, kontroluje TUnŻ EUropa i TU Europa.

Inwestorzy giełdowi pozytywnie zareagowali na ogłoszenie transakcji - kurs Banku Millennium rósł nawet o 5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane