Barroso: Gospodarce eurolandu nie grozi recesja

opublikowano: 29-01-2008, 14:19

Komisja Europejska obniży w lutym prognozę wzrostu gospodarczego eurolandu w tym roku, zapowiedział jej przewodniczący, Jose Manuel Barroso.

Barroso podkreślił, że gospodarce eurolandu grozi spowolnienie wzrostu, ale nie recesja. Przyznając, że na rynku finansowym doszło do zawirowań i zaufanie inwestorów zostało poważnie nadwyrężone, Barroso podkreślił, że „nie ma co się śpieszyć do łodzi ratunkowych”. 

Barroso jeszcze we wtorek spotka się w Londynie z premierem Wielkiej Brytanii, prezydentem Francji, kanclerzem Niemiec i premierem Włoch. Tematem rozmów ma być obecna sytuacja gospodarcza. 
Barroso ujawnił, że będzie przekonywał iż europejskiej gospodarce nie jest potrzebne żadne „sztuczne pobudzanie”, a także o potrzebie kontynuacji obecnej polityki. W jego ocenie, „zmiana kursu” mogłaby przynieść efekty odwrotne od zamierzonych.

- Jesteśmy przekonani w Komisji Europejskiej, że fundamenty europejskiej gospodarki są zdrowe, że nasza polityka makroekonomiczna jest słuszna, że jesteśmy w stanie przeciwdziałać negatywnym tendencjom, jakie pojawią się w innych regionach świata – powiedział Barroso.
MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane