Bass: spadek o 4-5 proc. może oznaczać nadejście załamania

opublikowano: 18-10-2017, 19:04
aktualizacja: 18-10-2017, 19:05

Jeśli amerykański rynek akcji spadnie o 4-5 proc. potem będzie już tylko gorzej, ostrzega Kyle Bass, szef i założyciel funduszu hedgingowego Hayman Capital Management.

- Jeśli popatrzeć na te różne grupy oddziałujące na rynek dzisiaj, to przypomina klęskę ubezpieczenia portfela z 1987 roku na sterydach – powiedział Bass.

Jego zdaniem, głębszą korektę rynku akcji może wywołać spadek o 4-5 proc., który może szybko przekształcić się w tąpnięcie o 10-15 proc.

- Jeśli zobaczycie, że rynek akcji tąpnie o 4-5 punktów, bierzcie się do rzeczy, bo myślę, że zobaczymy całkiem interesujące dziury powietrzne, a uważam, że inwestorzy nie są na to gotowi – powiedział Bass.

Wskazuje, że sytuację pogarsza to iż w ostatnich latach wielką popularność zdobyło inwestowanie pasywne. Bass zwraca uwagę, że w praktyce oznacza to iż „ryzyko jest w rękach ludzi, którzy nie wiedzą jak podejmować ryzyko”.

Prognozy Bassa osłabia to, że niemal dokładnie rok temu szef  Hayman Capital Management mówił iż inwestorzy będą mieli problemy z osiągnięciem w 2017 roku dodatniego zwrotu z inwestycji. Odnosząc się do zbliżających się wyborów prezydenckich w USA Bass mówił, że „Hillary Clinton jest jedynym co mamy”, a jej rywala, Donalda Trumpa, określał mianem „cyrkowego klauna”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu