BBC World News z zakazem nadawania w Chinach

opublikowano: 11-02-2021, 19:05

Kanał telewizyjny BBC World News został pozbawiony możliwości nadawania w Chinach. Decyzja zapadła tydzień po tym, gdy brytyjski regulator cofnął licencję chińskiej telewizji państwowej, pisze Reuters.

Budynek BBC w Londynie
Budynek BBC w Londynie
Fot. Another Believer/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

Narodowa Administracja Radia i Telewizji stwierdziła, że informacje podawane w BBC News zaszkodziły interesom narodowym Chin i podważały jedność narodową. “Kanał nie spełnia wymogów przewidzianych dla zagranicznych stacji działających w Chinach, a jego wniosek o możliwość nadawania na kolejny rok nie zostanie zaakceptowany” - dodano.

Anglojęzyczny kanał BBC World News nie jest oferowany przez większość najpopularniejszych chińskich operatorów telewizji kablowej, ale bywa dostępny np. w niektórych hotelach.

Zakaz nadawania jest traktowany jako odpowiedź za podobną decyzję brytyjskiego regulatora Ofcom, który 4 lutego cofnął licencję chińskiej telewizji państwowej CGTN.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane