Białorusini zakazali polskiej firmie sprzedaży globusów z rosyjskim Krymem

opublikowano: 07-06-2016, 08:27

W Mohylewie na Białorusi lokalne władze nakazały wstrzymanie sprzedaży globusów produkowanych przez polską firmę Zachem-Głowala. Powód? Krym zaznaczono na nich jako terytorium Rosji, donosi serwis pravda.ru.

Globusy firmy Zachem-Głowala zostały zajęte po tym, jak  Departament Handlu i Usług Komitetu Regionalnego Mohylewa rekomendował zaprzestanie sprzedaży map  i globusów politycznych, na których „terytorialna przynależność Krymu różni się od generalnie akceptowanej przez społeczność międzynarodową”. Pravda.ru pisze, że rekomendacja ta pojawiła się na wniosek Igora Borysowa,  wiceprzewodniczącego Białoruskiej Partii Socjaldemokratycznej Gromada. Członek białoruskiego parlamentu przekonuje, że takie produkty wprowadzają w błąd klientów i są sprzeczne z oficjalnym stanowiskiem Białorusi dotyczącym Krymu. 

Rosyjski serwis informuje, że polski producent zakwestionowanych globusów tłumaczył iż miały one trafić na rosyjski rynek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, pravda.ru

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Białorusini zakazali polskiej firmie sprzedaży globusów z rosyjskim Krymem