Czytasz dzięki

Bitcoin blisko poziomu nie widzianego od pęknięcia bańki kryptowalut

opublikowano: 27-10-2020, 13:52

Najpopularniejsza kryptowaluta zdrożała już o prawie 25 proc. w tym miesiącu, a od początku roku o ponad 80 proc.

Bitcoin drożał we wtorek nawet o 3,7 proc. do 13497 USD. Analitycy uważają, że przekroczenie bliskiego poziomu 13851 USD z czerwca 2019 roku oznaczałoby najwyższy kurs kryptowaluty od stycznia 2018 roku, kiedy notowano ją po 16932 USD. Działo się to tylko kilka tygodni po osiągnięciu przez kurs bitcoina maksymalnej wartości prawie 20 tys. USD w grudniu 2017 roku. Rok później kryptowaluta notowana była po 3136 USD.

Bitcoin
fot. Bloomberg

Wzrost notowań bitcoina w ostatnim czasie tłumaczony jest co najmniej kilkoma wydarzeniami. Głównym jest umożliwienie klientom przez giganta płatności PayPal korzystania z kryptowaluty. Ponadto wskazywane jest uruchomienie funduszu bitcoinowego przez Fidelity Investments, a także ogłoszenie inwestycji w kryptowalutę przez Square Inc.

- Wydaje się, że wzrosło oczekiwanie większego i częstszego zastosowania bitcoina – uważa Edward Moya, analityk Oanda Corp. – Świat wydaje się gotowy na cyfrową walutę – dodał.

W ostatnim czasie o potrzebie stworzenia cyfrowej waluty mówiło kilka dużych banków centralnych, m.in. Europejski Bank Centralny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane