BlackRock: Potencjał akcji amerykańskich większy niż europejskich

opublikowano: 21-02-2018, 13:16
aktualizacja: 21-02-2018, 13:22

Towarzystwo BlackRock podniosło zalecenie dla amerykańskiego rynku akcji, obniżając jednocześnie rekomendację dla rynku zachodnioeuropejskiego.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Poprawa perspektyw akcji zza oceanu to w największej mierze konsekwencja szybkiej poprawy wyników spółek, przyznaje BlackRock. Według niego decydujący z tego punktu widzenia okazał się wpływ, jaki na wyniki mają obniżki podatków oraz nowe wydatki budżetu federalnego. W czwartym kwartale 2017 r. zyski przedsiębiorstw skupionych w indeksie S&P500 wzrosły rok do roku o 15 proc., a w całym 2018 r. ich dynamika wyniesie 19 proc., szacuje w raporcie Kate Moore, główna strateg BlackRocka. Jednocześnie z „przeważaj” do „neutralnego” obniżone zostało zalecenie dla europejskich rynków akcji.

„Nie widzimy pogorszenia perspektyw w Europie. Jest to rekomendacja względna, bazująca na tym, że to amerykańskie akcje będą korzystały na znacznie wyższym dzięki stymulacji fiskalnej wzroście zysków niż w przypadku europejskich” – zauważa specjalistka.

Argumentem przemawiającym za pozytywnym nastawieniem do amerykańskich akcji jest także obniżka wycen po ostatniej korekcie rynkowej, jednak nie jest to główny argument, dodaje BlackRock.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy