Bloomberg: fundusze zainteresowane przejęciem InPostu

opublikowano: 26-03-2022, 12:52

Spadek rynkowej wyceny InPostu wywołał wzrost zainteresowanie potencjalnym przejęciem polskiej spółki ze strony funduszy private equity, informuje Bloomberg powołując się w na anonimowe źródła.

Według informatorów agencji, szereg funduszy, jak CVC Capital Partners i Hellman & Friedman, analizuje wykonalność przejęcia. Zastrzegają oni, że rozważania są we wstępnej fazie i nie muszą zakończyć się pojawieniem się oferty.

Źródła Bloomberga zwracają uwagę, że transakcja musiałaby mieć poparcie funduszu private equity Advent International, który z racji posiadania 46 proc. akcji InPostu ma kluczowe znaczenie dla podejmowania decyzji w sprawie spółki.

Bloomberg przypomina, że wartość InPostu spadła do 2,6 mld EUR, czyli o ok. dwie trzecie od kiedy wszedł on na giełdę w Amsterdamie w styczniu ubiegłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane