BMW testuje autonomiczne wózki w swoich fabrykach

opublikowano: 21-03-2016, 07:58

BMW rozpoczęło testy autonomicznych wózków, które mają przewozić ładunki w fabrykach spółki. Niemiecki koncern szacuje, że automatyzacja pozwoli mu zredukować koszty o 5 proc. rocznie.

Testy autonomicznych wózków ruszyły w centrum logistycznym BMW w niemieckim Wackersdorf. Znajdują one  samodzielnie kontenery z potrzebnym towarem i transportują je do miejsca pakowania. Oliver Zipse, szef produkcji BWM powiedział, że system pozwala zaoszczędzić pieniądze dzięki krótszemu czasowi reakcji i płynniejszemu przepływowi zapasów.

BMW sam produkuje testowane autonomiczne wózki. Chce po sześciu miesiącach prób wprowadzić je do innych swoich magazynów. Spółka postawiła sobie za cel skrócenie czasu produkcji samochodu do 30 godzin. Zipse powiedział, że jest już blisko osiągnięcia tego celu, ale nie ujawnił, ile wynosi obecnie czas potrzebny na produkcję auta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane