Bogdanka dokonała odpisu na utratę wartości aktywów na 624,8 mln zł

ISBNews
opublikowano: 07-03-2016, 08:48

Lubelski Węgiel Bogdanka przeprowadziła test wskazujący na utratę bilansowej wartości aktywów w wysokości 624,8 mln zł, podała spółka.

"W związku z zakończeniem prac związanych z testem na utratę wartości aktywów zgodnie z wymogami MSR 36 w dniu 4.03.2016 r. podjęta została decyzja o dokonaniu odpisu aktualizującego bilansową wartość aktywów. Wyniki przeprowadzonego testu wskazują na utratę bilansowej wartości aktywów w wysokości 624,8 mln zł. Wartość odpisu z tytułu utraty wartości aktywów obciąży wynik operacyjny, natomiast nie będzie miała wpływu na wynik EBITDA" -czytamy w komunikacie.
 
Jednocześnie spółka zwraca uwagę, iż powyższe operacje mają charakter księgowy i nie wpływają na jej sytuację płynnościową, podano również.
 
"Spółka zastrzega, że prezentowana powyżej wartość ma charakter szacunkowy i może ulec zmianie. Ostateczne wyniki testu i wielkość odpisu aktualizującego zostaną przedstawione w sprawozdaniach finansowych LW Bogdanka S.A. za rok 2015, których publikację zaplanowano na 21 marca 2016 roku" - czytamy dalej.
 
LW Bogdanka miała na koniec 2014 r. 16,6% udziałów w rynku węgla energetycznego w Polsce i 24,9% w rynku węgla sprzedanego do energetyki zawodowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu