Borys: PMI Niemiec dobrym prognostykiem dla polskiego eksportu i przemysłu

  • PAP
opublikowano: 24-03-2021, 10:12

Najwyższy dotychczasowy odczyt niemieckiego PMI w przetwórstwie jest dobrym prognostykiem dla polskiego eksportu i przemysłu - ocenił w środę prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys odnosząc się do danych Markit Economics.

"Najwyższy w historii odczyt niemieckiego PMI w przetwórstwie to dobry prognostyk dla polskiego eksportu i przemysłu, który może rekompensować słabszy popyt wewnętrzny wynikający z 3 fali pandemii w obecnych tygodniach" - napisał na Twitterze prezes PFR.

Paweł Borys, fot. Marek Wiśniewski
Paweł Borys, fot. Marek Wiśniewski

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Niemiec, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w marcu 66,6 pkt. wobec 60,7 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca. Natomiast indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze usług Niemiec wyniósł w marcu 50,8 pkt. wobec 45,7 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podano w środę.

Wartość wskaźnika PMI powyżej 50 punktów oznacza ożywienie w sektorze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane