Brazylia aresztowała szefa największego banku inwestycyjnego

opublikowano: 26-11-2015, 07:33

Brazylijskie władze aresztowały prezesa największego banku inwestycyjnego w Ameryki Łacińskiej i lidera rządzącej partii w Senacie, donosi serwis CNN Money.

Aresztowanie ma związek z dochodzeniem w sprawie skandalu prania pieniędzy, który podważa dobre imię brazylijskiego rządu i uderza w gospodarkę.

Skandal dotyczy państwowej kompanii naftowej Petrobras i uwikłanych jest w niego wielu przywódców politycznych i biznesowych w kraju. Skala problemu jest tak duża, że wielu Brazylijczyków domaga się impeachmentu wobec prezydenta Dilmy Rousseff.

Sąd Najwyższy Brazylii zaakceptował  nakazy aresztowania senatora Delcidio Amaral i miliardera Andre Estevesa, dyrektora generalnego (CEO) banku BTG Pactual. Zarzuca im się utrudnianie przeprowadzenia dochodzenia.

W uzasadnieniu decyzji podano, że istnieją dowody potwierdzające, że  Amaral i Esteves próbowali uciszyć kluczowego świadka w prowadzonym dochodzeniu korupcyjnym.

Po spektakularnym sukcesie gospodarczym w ostatnich latach, Brazylia pogrążyła się w głębokiej recesji będącej skutkiem zarówno skandalu korupcyjnego i prania brudnych pieniędzy, jak i globalnego spadku cen surowców.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu