Buffett: akcje lepsze niż obligacje na następną dekadę

opublikowano: 26-02-2019, 11:25

Warren Buffett powiedział, że stojąc przed wyborem, czy inwestować w akcje, czy w obligacje na okres najbliższych 10 lat, bez wahania wybrałby akcje.

- Gdybym miał dzisiaj zdecydować, czy kupić na 10 lat obligacje o takim okresie wykupu, czy S&P500 i trzymać go przez 10 lat, wybrałbym natychmiast S&P500 – powiedział 88-letni Buffett w wywiadzie dla CNBC. – Stopy procentowe rządzą wszystkim i gdyby był sposób gry na spadek cen obligacji 30 letnich i posiadania S&P500 przez 30 lat, są wielkie szanse, że S&P500 pobiłby obligacje 30-letnie – dodał.

Zobacz więcej

Warren Buffett, fot. Bloomberg

Rentowność obligacji USA jest obecnie dużo niższa niż przed kryzysem finansowym 2008 roku. W przypadku obligacji 10-letnich przekroczyła 3 proc. w 2018 roku, co wiązało się z serią podwyżek stóp przez Fed. Bank centralny ostatnio dokonał jednak „gołębiego” zwrotu, co oznacza zahamowanie podwyżek na pewien czas.

- Mieliśmy długi okres niskich stóp procentowych nie tylko tu, ale na całym świecie, i wydaje się, że nie będą one rosły bardzo szybko – powiedział Buffett. – Być może jesteśmy w nowej rzeczywistości, takiej, w jakiej Japonia znalazła się w 1990 roku. Jeśli tak jest, akcje wyglądają na bardzo tanie – dodał.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy