Bumar-Łabędy firmą roku, prezes Złomreksu menedżerem roku na Śląsku

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 29-03-2006, 18:03

Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy w Gliwicach zostały firmą 2005 r., a prezes Złomreksu Przemysław Sztuczkowski menedżerem roku na Śląsku. Nagrody przyznało w środę w Katowicach Śląskie Stowarzyszenie Menedżerów, we współpracy z regionalnymi izbami: gospodarczą i rzemieślniczą.

Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy w Gliwicach zostały firmą 2005 r., a prezes Złomreksu Przemysław Sztuczkowski menedżerem roku na Śląsku. Nagrody przyznało w środę w Katowicach Śląskie Stowarzyszenie Menedżerów, we współpracy z regionalnymi izbami: gospodarczą i rzemieślniczą.

Sztuczkowski został wyróżniony w kategorii zarządzających spółkami prawa handlowego. Wśród menedżerów małych firm nagrodzono właścicielkę katowickiego zakładu fryzjerskiego Marię Włodarz, a wśród szefów państwowych firm dyrektora Centrostalu Górnośląskiego Janusza Klisia, choć w międzyczasie kierowana przez niego firma przestała być państwowa - za 56 mln zł kupiła ją spółka zarządzana przez innego laureata - Złomrex.

Prezes Śląskiego Stowarzyszenia Menedżerów, Tomasz Jachimowicz, podczas uroczystego wręczenia wyróżnień podkreślał przede wszystkim sukces firmy roku - Bumaru-Łabędy, który z zagrożonego upadłością zakładu zbrojeniowego stał się firmą, z sukcesem rozpoczynającą realizację nowych projektów, tworząc ponad 500 nowych miejsc pracy.

Udana restrukturyzacja Bumaru-Łabędy, skutkująca m.in. podwyższeniem jego kapitału zakładowego do kwoty 89,3 mln zł, wiąże się m.in. z realizacją kontraktów na dostawy sprzętu zbrojeniowego do Indii i Malezji oraz z projektem kooperacji z pobliską fabryką Opla w Gliwicach. Przedsięwzięcie to jest wartą ponad 200 mln USD częścią offsetu, związanego z zakupem samolotów wielozadaniowych F-16 dla polskiej armii.

Nagradzając prezesa Złomreksu z Poraja k. Częstochowy, Przemysława Sztuczkowskiego, stowarzyszenie kierowało się przede wszystkim oceną dynamicznego rozwoju firmy, która, specjalizując się początkowo głównie w handlu złomem, w ciągu kilku lat stała się jedną z wiodących hutniczych grup kapitałowych, włączając do swojej grupy zakłady produkcyjne i dystrybucyjne.

Śląskie Stowarzyszenie Menedżerów przyznaje swoje nagrody od sześciu lat. W tym roku po raz pierwszy przyznano również wyróżnienie w kategorii "innowacja roku" oraz wyróżnienia dla banków: regionalnego i ogólnopolskiego. Nagrodę za innowacyjność otrzymały Zakłady Lotnicze Margański & Mysłowski za nowatorskie konstrukcje samolotowe "Bielik" i "Orka". Bankiem roku na Śląsku został Bank Spółdzielczy w Gliwicach, a w kategorii banków ogólnokrajowych ING Bank Śląski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Bumar-Łabędy firmą roku, prezes Złomreksu menedżerem roku na Śląsku