Bury: poprzemy budżet, jeśli zostaną przyjęte drobne poprawki PSL

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-01-2006, 13:43

Wiceszef PSL Jan Bury powiedział we wtorek po spotkaniu z politykami PiS, że Stronnictwo poprze budżet na 2006 rok, jeśli Sejm przyjmie "drobne" poprawki PSL. Podkreślił też, że PSL jest gotowe do podpisania paktu stabilizacyjnego zaproponowanego w ubiegłym tygodniu przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Wiceszef PSL Jan Bury powiedział we wtorek po spotkaniu z politykami PiS, że Stronnictwo poprze budżet na 2006 rok, jeśli Sejm przyjmie "drobne" poprawki PSL. Podkreślił też, że PSL jest gotowe do podpisania paktu stabilizacyjnego zaproponowanego w ubiegłym tygodniu przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

    "Uzgodniliśmy, że drobne poprawki PSL, które nie przekroczą 10 milionów zł, uzyskają poparcie ze strony klubu PiS" - powiedział Bury. Jak dodał, są to poprawki dotyczące m.in. obwodnic, wałów przeciwpowodziowych, budowy lotniska w Kielcach i modernizacji trasy PKP Rzeszów-Warszawa. 

    W ocenie Burego, rozmowy z PiS w sprawie poprawek do budżetu są jednak trudne. Jak poinformował, około godz. 14 planowane jest kolejne spotkanie polityków PSL i Samoobrony, na którym politycy Stronnictwa chcą przekonać PiS do poparcia kolejnych dwóch poprawek - w sprawie budowy obwodnicy Skawiny i Lublina.

    Polityk zapewnił, że PSL jest gotowe podpisać pakt stabilizacyjny, ale - jak zaznaczył - Stronnictwa nie interesujetaka umowa podpisana tylko przez PSL i PiS. "Chcemy, żeby była to umowa, którą podpiszą przynajmniej cztery kluby parlamentarne. Czekamy na ofertę ze strony LPR, Samoobrony, być może także PO" - dodał.

    Bury poinformował, że w piątek ma dojść do spotkania  przedstawicieli czterech partii politycznych w sprawie paktu stabilizacyjnego. "Od PiS zależy, czy do piątku uda się przedyskutować z LPR i Samoobroną formułę paktu" - zaznaczył.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane