Była pierwsza dama Zimbabwe mogła kierować szajką handlarzy kością słoniową

opublikowano: 26-03-2018, 07:31
aktualizacja: 26-03-2018, 07:32

Ruszyło śledztwo w sprawie Grace Mugabe, byłej pierwszej damy Zimbabwe, która jest podejrzewania o kierowanie szajką przemycającą kość słoniową, złoto i diamenty, informuje The Telegraph.

Śledztwo rozpoczęto po ujawnieniu dowodów zdobytych dzięki australijskiemu dziennikarzowi, Adrianowi Steirnowi, który wziął udział w kontrolowanej transakcji kupna kłów słoni z nielegalnego źródła.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Grace Mugabie miała wielką władzę w Zimbabwe do listopada ubiegłego roku, kiedy w wyniku zamachu stanu musiał po 30 latach ustąpić ze stanowiska prezydenta jej mąż, Robet Mugabe.

W Zimbabwe jest druga pod względem wielkości populacja słoni w Afryce. Choć jest ich tam ok. 86 tys., to ich liczba jest już o 10 proc. niższa niż w 2005 roku. Ma w tym duży udział kłusownictwo. W latach 2013-2016 zabito nielegalnie w Zimbabwe ok. 900 słoni w celu zdobycia ich kłów.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Telegraph

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Była pierwsza dama Zimbabwe mogła kierować szajką handlarzy kością słoniową