Byli maklerzy Morgan Stanley przyznali się do sprzeniewierzenia 500 tys. USD

opublikowano: 01-02-2018, 09:58
aktualizacja: 01-02-2018, 09:58

Dwóch byłych maklerów banku Morgan Stanley przyznało się, że wykorzystali 500 tys. USD klienta do nielegalnej inwestycji w farmę wiatrową i sfinansowania osobistych wydatków.

51-letni James Polese i 28-letni Cornelius Peterson przyznali się do winy w sądzie w Bostonie. W 2014 roku wzięli z konta klienta 100 tys. USD i zainwestowali je bez jego zgody w farmę wiatrową. W następnym roku włożyli w ten sam projekt 400 tys. USD należące do tego samego klienta.

Polese i Peterson prawdopodobnie nie ograniczyli swoich działań tylko do tego jednego klienta. Są jeszcze oskarżeni o zainwestowanie 350 tys. USD bez zgody klienta w nieruchomości w 2016 roku. W ubiegłym roku Polese miał opłacić z pieniędzy klienta czesne swoich dzieci, a także wydatki osobiste.

Przestępstwo wykrył bank, w którym pracowali obaj maklerzy. Morgan Stanley natychmiast ich zwolnił i poinformował władze o podejrzeniu popełnienia przez nich przestępstwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Byli maklerzy Morgan Stanley przyznali się do sprzeniewierzenia 500 tys. USD