Czytasz dzięki

Były członek władz Wirecardu poszukiwany przez Interpol

opublikowano: 13-08-2020, 15:56

Jan Marsalek, były dyrektor operacyjny Wirecardu, został wpisany na listę osób najbardziej poszukiwanych przez Interpol.

W czerwcu Wirecard upadł po ujawnieniu oszustw księgowych na kwotę prawie 2 mld EUR. Marsalek, który został zwolniony ze stanowiska, jest od tego czasu poszukiwany. Jest jednym z głównych podejrzanych w śledztwie prowadzonym przez prokuratorów z Monachium. Jeszcze w lipcu aresztowano byłego prezesa Wirecardu Markusa Brauna, a także dwóch innych menedżerów niemieckiego fintechu. Według śledczych, już w 2015 roku mieli wiedzieć o wielkich stratach ponoszonych przez operatora płatności. Wraz z Marsalkiem mieli uknuć spisek, którego celem było pozyskanie 3,2 mld EUR pożyczek dzięki manipulacjom księgowym. Niemieckie media twierdzą, że Marsalek uciekł na Białoruś, a obecnie może przebywać w Rosji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane