Carrefour chce lepiej karmić

opublikowano: 11-09-2018, 22:00

Sieć inwestuje w asortyment bio i testuje franczyzowy format sklepu z takimi produktami.

Korporacyjna kreatywność językowa nie zna granic. Na początku roku francuski Carrefour zaprezentował nową globalną strategię, której fundamentami były „omnikanałowosć” i „transformacja żywieniowa”. Wiosną jego polski zarząd otwierał w Warszawie pierwszy sklep „phygitalowy”, łączący handel tradycyjny z nowoczesnymi technologiami, co było realizacją omnikanałowości. U progu jesieni natomiast w Carrefourze z pompą rusza „ogólnoświatowy program konkretnych działańna rzecz lepszego jedzenia, smaku i jakości” oraz „demokratyzacji produktów bio”.

— Rozpoczynamy kampanię Act for Food, której celem jest zmiana postaw klientów i uświadomienie im, jak lepiej mogą się odżywiać. Chcemy też nawiązać długofalową współpracę z polskimi rolnikami, aby promować produkty lokalne i ekologiczne — mówi Christophe Rabatel, dyrektor generalny Carrefour Polska.

Sieć uruchomiła program grantowy dla rolników, którzy są zainteresowani ekorolnictwem, i przekazała na ten cel 0,8 mln zł, a w ramach promocji obniżyła ceny około 1,5 tys. produktów z tzw. zdrowej półki. W planach ma też testy nowego formatu franczyzowego, wzorowanego na działających we Francji sklepach Carrefour Bio. Carrefour inwestuje też w sprzedaż internetową. Od końca 2015 r. sprzedaje produkty niespożywcze, potem zaczął dostarczać żywność klientom w Warszawie.

— Zamierzamy w 2019 r. wejść ze sprzedażą żywności przez internet do dwóch miast, będziemy też testować punkty odbioru osobistego w sklepach franczyzowych — mówi Christophe Rabatel.

Carrefour ma w Polsce około 900 sklepów, od małych franczyzowych typu Express (jest ich najwięcej) przez supermarkety po hipermarkety (jest ich 89) i centra handlowe (20). W 2017 r. wypracował prawie 10 mld zł przychodów, zwiększając obroty o ponad 5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy