CBOS: PO ma 31 proc. poparcia, PiS - 26 proc.

Polska Agencja Prasowa SA
09-06-2006, 15:24

Gdyby na początku czerwca odbyły się wybory parlamentarne wygrałby je Platforma Obywatelska z 31 proc. poparciem. Za nią byłoby PiS z 26 proc. głosów - wynika z sondażu CBOS przekazanego w piątek mediom. W porównaniu z majem poparcie dla PO wzrosło o 1 pkt proc., dla PiS - o 2 pkt proc.

Gdyby na początku czerwca odbyły się wybory parlamentarne wygrałby je Platforma Obywatelska z 31 proc. poparciem. Za nią byłoby PiS z 26 proc. głosów - wynika z sondażu CBOS przekazanego w piątek mediom. W porównaniu z majem poparcie dla PO wzrosło o 1 pkt proc., dla PiS - o 2 pkt proc.

Na dalszych miejscach są kolejno: Samoobrona (7 proc.,  spadek o 1 pkt proc.) i SLD (7 proc., bez zmian).

Do Sejmu nie weszłyby LPR ani PSL (oba ugrupowania po 3 proc., bez zmian). Za nimi ulokowały się SdPl (2 proc., spadek o 1 pkt proc.) i Polska Partia Pracy (2 proc., bez zmian).

Poparcie rzędu 1 proc. odnotowały w czerwcu Partia Demokratyczna - demokraci.pl, Krajowa Partia Emerytów i Rencistów oraz Unia Polityki Realnej.

16 proc. badanych zadeklarowało, że nie wie, na kogo głosowałoby w czerwcowych wyborach.

Do urn poszłoby na początku czerwca 48 proc. dorosłych Polaków, o 3 punkty procentowe mniej niż w maju.

Badanie przeprowadzono w dniach 2-5 czerwca na liczącej 1041 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / CBOS: PO ma 31 proc. poparcia, PiS - 26 proc.