CD Projekt: 1 kg naszego eksportu to 286 EUR wobec 1,7 EUR w tradycyjnym przemyśle

ISBNews
opublikowano: 28-04-2016, 14:12

CD Projekt szacuje, że kilogram jego eksportu jest wart 286 euro wobec 1,7 euro w tradycyjnym przemyśle, poinformował prezes Adam Kiciński.

"Polskie firmy radzą sobie coraz lepiej na rynku gier. Gry są ambasadorami polskiej innowacyjnej gospodarki z ok. 95% przychodów z eksportu. Kilogram naszego eksportu to 286 euro na tle 1,7 euro tradycyjnego przemysłu" - powiedział Kiciński podczas inauguracji programu GameINN w ramach NCBiR z łączną alokacją w I etapie do 80 mln zł.

Prezes CD Projekt podkreślił,że prace badawczo-rozwojowe sektora gier to klucz do sukcesu. "Non stop prototypujemy, bo każda gra musi być lepsza od poprzednich, musimy wymyślać rzeczy na nowo. Wsparcie w ramach konkursu pozwoli więcej eksperymentować i doganiać światową czołówkę. Polska branża powinna radzić sobie coraz lepiej i robić więcej lepszych gier i promieniować na kolejne branże" - dodał Kiciński.

Zaznaczył, że branża gier jest oparta na wiedzy i jej rozwój to rozwój nowoczesnej gospodarki i eksportu. 

"Sądzę, że współczynnik eksportu branży będzie z czasem rósł do 98%" - podsumował prezes CD Projekt.

Według jego słów, firma będzie aplikować na dofinansowanie innowacyjności.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) ogłosiło dwa nowe konkursy służące wsparciu innowacyjności i rozwojowi polskiego przemysłu. Twórcy z branży gier będą mogli starać o dofinansowanie z puli 80 mln zł z konkursie GameINN. Firmy działające w przemyśle stalowym otrzymają zaś 120 mln zł na wsparcie prac badawczych i rozwojowych w ramach programu INNOSTAL.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier.

Adam Kiciński, prezes CD Projekt
ADAM TUCHLIŃSKI/FORUM
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane